VKLA Bajnoki mérkőzések összefoglalói U16-U19

Honvéd MFA – Vasas Kubala Akadémia 0:1 (0:0)

Bozsik stadion műfüves pálya, 2013.04.06. 10:00 óra

Összeállítás:

Kovács – Marcsek, Turi, Kis, Tóth – Kollár, Nagyházi, Berecz – Szedlár, Katona, Simon.

Cserék:

El-Sherif – Szedlár helyett az 59’percben, Lesták – Kollár helyett a 72’ percben és Szénási – Simon helyett a 79’ percben.

Lékai (kapus).

Gólszerző:

Szedlár Zoltán az 58’ percben.

Tóth Csaba, vezetőedző:

Nagy irammal kezdte a mérkőzést a hazai csapat és inkább nekünk kellett felvennünk a mérkőzés ritmusát. Viszont az első gólszerzési lehetőséget Turi Dani indításából Katona Bence harcolta ki, ám a kapussal szembeni 8 méteres helyzeténél túl sokat várt, így menteni tudtak a védők. A labdabirtoklás mérlege inkább a mi oldalunkra billent, hiszen mi kevesebb hosszú indítást kezdeményeztünk. A kispestiek elsősorban a baloldalon próbáltak mögénk kerülni, ezeket nagy részben határozottan akadályoztuk meg. A többi próbálkozásuk inkább csak lehetőség volt. A gyors játék és a megszokottnál nagyobb iram fokozottabb érzelmi állapotba hozta a csapatunkat. Minden párharcban, a labdáért szikrázó összecsapások történtek. A félidő lefújása előtt ismét Katona Bence hozta magát helyzetbe, de közeli lövése Berecz Zsombor elé pattant, akinek a 6 méteres belsős passzát már bent láttuk, de egy bevetődő láb ismét menteni tudott. A helyzetek alapján a félidőben meglett volna az előnyünk, de a helyzet kihasználásunk gyenge volt. Az első félidő gyorsan eltelt, hiszen a lüktető játék és a némi fölényünk élvezhető volt. A szünetet követően egyik csapat sem adta lejjebb a tempót az első félidőhöz képest. Rövidre rá a felező vonalnál történő hazai szabadrúgást Szedlár Zoli jobb összekötőben elcsípte és védőjére egy az egyben vitte rá. Megoldotta. Csellel, hátrányából előnyt kovácsolt magának majd a kapussal szemben a hosszú sarokba gurított 0-1. A piros-feketék a kapott góltól nagyobb elánnal próbáltak támadni, de a csapat fegyelmezett védekezése gátat vetett minden támadásnak. A térfelünk közepén megszerzett labdákkal könnyen tudtunk leválni a honvédosok középpályásairól és a félpályánál tartózkodó védelemre tudtuk a labdáinkat vezetni. Sajnos csak fele-fele arányban tudtuk a labdáinkat megjátszani. Azonban a mögéjük kerülés után többször lövő lehetőségünk volt, amit hárítani tudtak. A hazaiak inkább szögletből voltak veszélyesek, de kialakított helyzetük, ahol Kovács Daninak komolyabb feladatot adtak volna nem volt. A második félidő hajrájában eldönthettük volna a mérkőzést végleg, hiszen a legnagyobb helyzet maradt ki. Katona Bence két védőt is maga mögött hagyva az alapvonalról 7 méterre érkező Szénási Zolinak gurított vissza, aki egy cselt követően a kapu fölé bombázott. A várt hármas sípszót követően megérdemelt végeredmény született öt év után ismét a Bozsik stadionban. Az egy gólos sikerrel a csapat ma is bebizonyította egységét és erejét. Gratulálok a csapat minden játékosának, hogy történelmet írtak és mielőbbi felépülést kívánunk Thoma Krisztiánnak és a gólszerző Szedlár Zolinak!

U18

Vasas Kubala Akadémia – BKV Előre 7:0 (4:0)

BP. Fáy u.

Bocs - Fazekas, Béres, Tihanyi, Szemerédi - Nagy L., Kiss G., Dinka – Primus, Márton, Szemes.

Csere:

Bocs helyett Jeszenszky a szünetben, Nagy L. helyett Somogyvári és Dinka helyett Husz a 60. percben, Béres helyett Toberny és Kiss G. helyett Marton a 65.percben.

Gól: Primus (3), Kiss G. (2), Marton, Márton (11-esből).

Isa Gábor, vezetőedző:

Nagyon hamar megnyugtató előnyre tettünk szert, hiszen már a 9. percben 2 góllal vezettünk. A mérkőzés ennek megfelelően alakult. Magabiztosan birtokoltuk a labdát, veszélyesen játszottunk kapura, és a félidő végére el is dőlt a három pont sorsa. Pedig előzetesen nem vártam ilyen teljesítményt, hiszen nagyon felforgatott csapattal szerepeltünk. Két 1997-es születésű labdarúgó is bemutatkozott a csapatban, sőt az egyikük mindjárt góllal nyitott. Volt egy átlag feletti teljesítmény, Primus a 3 gólja mellett 3 gólpasszt is kiosztott. Összegezve a látottakat, magabiztosan nyertünk, és helyenként jól is játszottunk.

U 17

2013.04.06. Bozsik Stadion, műfű 12:00

Honvéd - Vasas Kubala Akadémia 7:0 (2:0)

Major - Kubicza, Hesz, Baglyas, Tóth - Simon, Vida, Gálfi - Dorogi, Szilágyi, Forgács

Csere:

Forgács h. Busa (45. p.), Kubicza h. Weiland (45.p.), Simon h. Rabatin (55.p.), Gálfi h. Szabó (70.p.)

Domján Norbert:

A végeredmény tudatában furcsán hangzik, de jól kezdtük a mérkőzést. A 15. percig beszorítottuk a Honvéd csapatát, 5 veszélyes szögletet végeztünk el, de gólt nem sikerült szereznünk. Miután a hazaiak is felvették a játék ritmusát a 16. percben egy bombagóllal a vezetést is megszerezték. Sajnos nem tudtuk megtörni ellenfelünk lendületét és a szünet előtt ismét egy ritkán látható, jól eltalált távoli lövéssel 2 gólos előnyt szereztek. A második játékrész Vasas helyzettel kezdődött, de a szépítés helyett kontrából a Honvéd szerzett újabb találatot. A 3. gól után teljesen kinyíltunk és a hazaiak gyors támadósora kedvére "szlalomozott" a védőink között. Minden akciót villámgyorsan végigvittek és a helyzeteket kegyetlenül értékesítették. Egy ilyen szintű csapat ellen 2 választási lehetőség van, vagy szervezett védekezéssel teljesen visszahúzódva kontrákra játszol, vagy megpróbálsz nyerni és belemész a nyílt játékba. Mi, a stílusunkból és a filozófiánkból adódóan természetesen a támadó focit választottuk és sajnos egy nagy gólarányú vereségbe szaladtunk bele. A csapatnak ebben a helyzetben nagy lelkierőt kell mutatnia és bizonyítani, hogy ez a mérkőzés csak "kisiklás" volt. Természetesen a megfelelő következtetéseket le kell vonni a 90 perc után, de az igazi versenyző egy ilyen nehéz helyzetben is előre tekint. Biztos vagyok benne, hogy a játékosaim így fognak hozzáállni már a soron következő bajnokihoz, voltunk már nehezebb helyzetekben is, de a szívünk midig a helyén volt és átugrottuk ezeket az akadályokat!

U16

Vasas Kubala Akadémia – BKV Előre 4-0 (1-0)

Fáy utca, műfüves pálya - 2013.04.06

Paulovicz D. – Tóth O., Molnár E., Fazekas M., Tóth Zs.Á. – Csősz R., Major M., Radics Zs.  – Nagy R., Tímár G., Garda G.

Cserék: Tajti K., Bujbáczi R., László B., GabalaZs., Kovács D., Kerék A.

Gól: Nagy R., Tímár G., Tajti K.(2)

Kiállítva: Kovács D. (81.perc)

Vezetőedző: Késedi Gábor

Késedi Gábor, vezetőedző:

Nagyon jó mérkőzést játszottunk a bajnokság egyik legkulturáltabban játszó csapata ellen. Ellenfelünk labdakihozatallal próbálkozott és pontos összjátékkal igyekezett építkezni. A labdakihozatalokat letámadtuk és a labdákat viszonylag gyorsan megszereztük. Rengeteg labda elrúgásra kényszerítettük az ellenfelet. Paulovicz Daninak főleg lábbal kellett játékba avatkoznia. Folyamatosan próbálkoztunk a türelmes támadásépítésekkel és igyekeztünk helyet találni az áttörésre. Ellenfelünk gyorsan visszarendeződött és ügyesen zárta a területeket. Garda Géza és Nagy Ricsi a szélsővédők segítségével többször betört a széleken. Több helyzetet is kialakítottunk. Végül egy szöglet utáni lepattanó labdából Nagy Ricsi révén sikerült megszerezni a vezetést. A második félidő elején tovább tudtuk növelni a nyomást. Ellenfelünk magasabbra tolta a védekezését, de csak egy esetben rontottuk el a labdakihozatalt. Rengeteg támadásunkat állította lesre az ellenfelünk, míg végül az egyik hosszabb indításunk sikeresen megtalálta Tímár Gerit, aki nagyon szép egyéni megoldást választva fejezte be az akciót. A játékosok a biztos előny tudatában, még nyugodtabban kezdtek el focizni. Talán ennek is betudhatóan lazább és egy kicsit fegyelmezetlenebb lett 10-15 perc erejéig a focink. A végére ismét rendezték a sorokat a srácok és magabiztos támadásokat vezettek végig. Tajti Krisztián két szemfüles gólt ért el rövid idő alatt. Előbb Kovács Dávid kiváló centerezését, majd Radics Zsolti szögletét fejezte be. Az összkép alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Egy apróbb helyzete volt az ellenfelünknek és folyamatosan a kezünkben tartottuk a meccset, szép gólokat értünk el és jó szellemiségben játszottunk az egész mérkőzés alatt. A mérkőzés krónikájához tartozik még Kovács Dávid kiállítása is. Buta és felesleges megmozdulás volt. A győzelem és a játék miatt szeretnék gratulálni a csapatnak, valamint Marek Tobernynak és Marton Szabinak, akik sikeresen mutatkoztak be az U18-as csapatban. Csak így tovább fiúk!