Nem járulok hozzá Hozzájárulok

VKLA Gothia Kupa - U18

Tóth Csaba vezetőedző:

Egyhetes felkészülés után szombaton elutaztunk a világ egyik legnagyobb szabású utánpótlás tornájára. A szombat esti utazás késő esti érkezéssel záródott. A vasárnap délelőttöt egy átmozgató edzéssel kezdtük a játékosok frissítése érdekében, majd délután folyamán egy rövid városnézési programon voltunk. Közben pályabejárást iktattunk be a hétfői mérkőzésre felkészülve.

Vasas Kubala Akadémia – Gefle IF (svéd) 3:2 (1:0)

Összeállítás:

Major B. – Kerék, Hesz, Mogyorósi, Tóth O. – Molnár, Balogh, Tóth Cs. – Nagy, Horváth P., Kovács.

Cserék: Major M., Miletics, Tóth-Zs., Horváth L., Tímár, Surányi és Démusz (kapus).

Gól: Hesz Olivér, Balogh László és Nagy Richárd.

Fizikálisan nagyon erős ellenféllel találkoztunk, akik egyszerű játékkal egyből a támadó harmadba jutatták a labdát. Mi játszottuk a játékunkat, melyet nagyon bátran felvállaltunk. A labdabirtoklási arány nálunk volt jóval magasabb és ennek az első félidő folyamán meg is lett az eredménye, Hesz Olivér fejese vezetéshez jutatta a csapatunkat. A szünet után Balogh Laci bombája élményszámba ment, de rá gyors svéd válasz jött. Nyugtatásként Nagy Ricsi válaszolt, de az utolsó percben ismét szépítettek a sárgák. Az első fontos csoportmeccset megérdemelten behúztuk bátor és helyenként tetszetős játékkal.

Kinetic Academy (angol) – Vasas Kubala Akadémia 1:1 (0:1)

Gól: Tóth Csaba.

Kedden a vereséggel kezdő brit csapattal folyattuk a csoportküzdelmeket. Az esős időben mi kezdtük jobban a mérkőzést, melyet Tóth Csabi gólja jelzett. A játékunk folyamatosan kezdett visszaesni és a csúszós, gyors talajhoz kevésbé tudtunk alkalmazkodni. A második félidőben a labdabirtoklásunk egyre csökkent és a kapott gól nagyobb küzdelmet váltott ki mindkét csapatból. A játék végén nekünk volt Tímár Gergő révén ziccer labdánk, de előtte Major Barna tartotta bennünk az egy pontot. Összességében reális volt a döntetlen, hiszen ezen a találkozón nyújtottuk az egész tornán a leggyengébb teljesítményt.

Vasas Kubala Akadémia – Norrköping IFK 2:2 (0:1)

Gól: Horváth Patrik és Tóth Csaba.

A mindent eldöntő mérkőzésen remek teljesítményt nyújtott a csapat. A mérkőzés megnyerése mindenki számára egy célként lebegett. Igazi csapatot láthattunk a pályán. Az első játékrészben sokkal bátrabban játszottunk hétfő és keddhez képest, igaz egy szerencsétlenül megpattanó labda az ellenfélhez került és a semmiből megszerezte a vezetést, pedig jobban játszottunk. A második játékrészben mindenkiben tovább élt a hit és senkit sem kérdőjelezett meg, hogy mi vagyunk a jobb csapat. Megjött a megérdemelt gól is, Nagy Ricsi lövése a kapusról kipattant és Horváth Patrik közelről begurította a hálóba, majd rövidre rá Tóth Csaba egyéni akciója után a hálóba bombázott. A vezetés teljesen megérdemelt volt és nem álltunk vissza, próbáltuk feljebb tolni a védekezésünket, nem magunkra húzni őket. Az utolsó perc következett és vártuk már a hármas sípszót. Azonban jött a fekete leves, egy rövid felszabadítás után a beadást rossz helyre mentettük és lepattanó labdát közelről bevágták. Megállt a levegő és senki nem hitt a szemének. A döntetlen így a második helyre lett elég, szomorúan és érdemtelenül hagytuk el a pályát, de emelt fővel, hiszen mindent megtettünk a győzelemért.

Hammarby IF – Vasas Kubala Akadémia 0:0 Tizenegyesekkel 4:5

Démusz – Kerék, Horváth L., Hesz, Tóth O. – Molnár, Major M., Tóth Cs. – Nagy, Tímár, Kovács.

Cserék: Miletics, Tóth-Zs., Mogyorósi, Surányi és Major B. (kapus).

Gól – tizenegyesek: Molnár, Tímár, Kovács, Major Máté és Surányi.

Sajnos egy hajszállal maradtunk el a tervünktől, hogy a legjobb nyolc közé bekerülve menjünk tovább a csoportból. Ezért a 9-12. helyig kellett játszanunk ismét egy svéd csapat ellen. Sajnos sérülés miatt Balogh Laci és Horváth Patrik nem tudott a csapat szolgálatára állni. A mérkőzésen nagyon nagy iram és presztízs csata alakult ki. Igazi „ki-ki” mérkőzést láthatott a több száz kilátogatott szurkoló. Nagy hajtás és küzdelem gól nélküli döntetlent eredményezett, majd azt követően a tizenegyes párbajban minden büntetőt belőttünk, míg a svédek a negyediket fölé lőtték. Újabb siker és öröm pillanatai voltak, hiszen a 9-10. helyért játszhattunk.

Djurgardens IF – Vasas Kubala Akadémia 2:1 (0:1)

Démusz – Kerék, Horváth L., Hesz, Tóth O. – Molnár, Major M., Tóth Cs. – Nagy, Tímár, Miletics.

Cserék: Kovács, Tóth-Zs., Mogyorósi, Surányi és Major B. (kapus).

Az utolsó mérkőzésünkre készültünk és az eredményesség előtt a veretlenséget tűztük ki célul. A helyosztó mérkőzésre nagyon ráhangolódtunk és továbbra is motiváltak voltak a srácok. Az első félidő derekán Major Máté remek labdájával Nagy Ricsi ment el a jobb oldalon majd Tóth Csaba érkezett center pozícióban és közelről góllal zárta a tetszetős támadást. A mérkőzést kézben tartottuk és az eredmény tudatában sem álltunk vissza. Egy váratlan hibát okozva Tóth Olivér kiállítás sorsára jutott és a megítélt szabadrúgást gólra váltotta a negyedik svéd ellenfelünk. A félidőben némi szerkezeti változást voltunk kénytelenek alkalmazni, így a támadásaink nagyon elhalványodtak. Sajnos egy beadásra nem mi értünk oda hamarabb és így a vezetést megszerezték a svédek. Az utolsó tizenöt percre újabb szerkezeti változást hajtottuk végre a támadójátékunk érdekében. Felvállaltuk hátul az egy-egy elleni játékot, de elől legalább nem voltunk létszámhátrányban. Sikerült is kialakítanunk négy gólhelyzetet. Kovács Dávidot egyéni akciója után a büntető területen belül szabálytalanul állították meg, de a játék folyt tovább. Rövidre rá ismét Dávid került cselsorozata után óriási helyzetbe, de a lövése pár méterről a kapufa mellett ment el. Majd egy szöglet után a lepattanót Tóth-Zs. Ákos vágta pár méterről kapura, de egy védő bevetődve mentett. Egy időn túli 20 méteres szabadrúgást is kaptunk, melyet Kokó mellé helyezett, így lettünk első vereségünkkel 10. helyezettek.

Összességében dicséret illeti a csapatot, mert mentálisan nagyon jól álltak a mérkőzésekhez és mindent megtettek a jó teljesítmény érdekében. Nem volt egy elveszett labda, egy feladott párharc sem, jó volt látni ilyen elánnal és csupa szívvel játszani a csapatot. A mérkőzések elérték a céljukat, hiszen a tempó és az iram gyorsabb, mint a hazai pályákon. A stílusunkat is bátran felvállaltuk, mely olykor élvezetes és tetszetős volt. A célunk a legjobb nyolc volt, melyhez az égiek áldása kellett volna csak, no meg egy kis koncentráció. Sok tapasztalatot gyűjtöttünk és rengeteg élménnyel lettünk gazdagabbak. Az előttünk végző csapatokat látván reálisabban előrébb végezhettünk volna, persze ha… A focin kívül nagyon sok remek programokat (hajókázás Donső szigetre, Lisberg vidámpark és városnézés) élhettünk át, de legfőképpen a szállás (napi állandó együttlét) volt a legjobban csapatkovácsoló élethelyzet, mely felejthetetlen lett számunkra.

2014.07.21. 00:00