VKLA Magas színvonalú nemzetközi tornán 2. helyezés

U11

Attract Kerobaj Cup Pozsony 2014

Pozsony, Súmracná 27, Sportcsarnok, terem 2014.02.01. 08:30

Pályaméret: 40x25 méter, játékosok: 4+1, játékidő: 1x18 perc, döntő 2x15 perc

Torna kerete: Kiss Gellért kapus, Sipos Olivér, Puskás Zsombor, Polgár Gábor, Dékei Márk

Biben Barnabás, Biró Márk, Markos Máté, Szántó Attila Tas, Bereczky Borisz, Pócsa Csaba

Csoportmeccsek

Vasas Kubala Akadémia 3 – 1 FC Nitra (szlovák)

gól: Biben, Bereczky, Dékei

Vasas Kubala Akadémia 11 – 0 FK DAC 1904 Dunajská Streda (szlovák)

gól: Pócsa 4, Biben 2, Biró 2, Sipos, Dékei, Puskás

Vasas Kubala Akadémia 0 – 3 ObFZ Bratislava (szlovák)

gól: -

Csoport 2. helyén 6 ponttal jutottunk a legjobb 4 csapat közé. A másik csoport első helyezettje, a Brno csapata várt ránk a döntőbe jutásért.

Elődöntő

Vasas Kubala Akadémia 0 – 0 MeFS Brno (cseh)

gól: -

Büntetőkkel 3-2

Berúgta: 1. Dékei, 3. Markos, 4. Biró

Kihagyta: 2. Kiss, 5. Bereczky

Védés: Kiss az első két lövést védte, a döntő ötödik lövésnél a kapufát hívta segítségül.

Döntő

Vasas Kubala Akadémia 1 – 4 ObFZ Bratislava (szlovák)

gól: Biben

Góllövő lista: Biben Barnabás 4, Pócsa Csaba 4, Biró Márk 2, Dékei Márk 2, Puskás Zsombor 1, Sipos Olivér 1, Bereczky Borisz 1,

Ambruska Péter, vezetőedző:

Nagyon magas színvonalú rendezvényen vehettünk részt. Ezt mindenféle tekintetben elmondhatom. Egy sporthotel tornatermében, jó minőségű talajon, jó labdával, jó ellenfelekkel játszhattunk, valamint a körítés, szervezés is nagyon rendben volt. Az első perctől kedvesek voltak velünk, a gyerekek kaptak rengeteg csokit, szendvicset, gyümölcsöt, vizet. A megérkezés egy kicsit „melegre” sikerült, a meccskezdés előtt körülbelül 10 perccel sikerült beesnünk. Így gyors öltözés és melegítés után kellett „beleugranunk” az első meccsbe, sokat akklimatizálódni, hangolódni nem volt időnk. Ehhez képest jól sikerült az indítás, magunkhoz tudtuk ragadni a kezdeményezést, mely egy gyors gólt eredményezett, melyhez Geló jó helyzetfelismerése és Barni kitűnő átvétele, technikai kivitelezése kellett. Ez után a Nitrai csapat magasabb fokozatra kapcsolt, amit egy 4-5 perces nyomás követett, melynek megérdemelt egyenlítő gól lett az eredménye. Ezután Csabi egy kiugratás után gyönyörűen futott el a jobb szélen, majd a belőtt labdájába a kapusuk épphogy csak bele tudott pöckölni. A lepattanó pont így lett kitűnő Borisznak, aki jó ütemben érkezett, már „csak” az üres hálóba kellett passzolni, 2-1. Eztán már mi irányítottuk végig a mérkőzés menetét. Majd egy nem kicsi félpályás szabadrúgás góllal jelezte még Dékei Márk, hogy ő is szeretne szerepelni a góllövő listán, 3-1. A kezdeti izgalmakra ez után megnyugodhattunk, egy órás szünet következett a második meccsünkig, így tudtunk egy kicsit szusszanni. A következő mérkőzés a Dunaszerdahely ellen biztosíthatta a továbbjutásunkat a csoportból, és a srácok éltek is a lehetőséggel, egy viszonylag nyugodt meccsen 11 góllal tudtuk növelni a gólarányunkat. A csoport döntőben a szintén 6 pontos hazaiak ellen egy igen érdekes meccs kerekedett ki. Körülbelül 6-7 percig kóstolgattuk egymást, de már itt is világossá vált, hogy fura módon egy kicsit felborult a pálya talaja. Egyrészről a faltok megítélése eléggé kétes volt, és ezt elég „erősen” ki is használták a hazaiak, valamint 0-1-nél előnyszabályból a szabálytalanság után körülbelül 2 mp-el később egyenlítő gólt szereztünk, amelyet a bíró sporttárs inkább visszaítélt faltnak, így 1-1 és középkezdés helyett elvégezhettük 0-1ről a szabadrúgást. Ez után 2-3 olyan szabálytalanságot követtek el, ami nálam súrolta a 2 perces kiállítás határát, Olit le kellett hoznom a pályáról, akkorát kapott, de még ez is belefért a bírónál. Eztán már nem bírtuk a több oldalról ránk nehezedő nyomást, az amúgy is gyorsan, tudatosan és agresszívebben játszó hazaiak, még két gólt rúgva 0-3ra alakították az állást. A 3 gólos különbség és csalódottság ellenére rendkívül jó meccset játszottunk, tapasztalhattuk, hogy amit itthon bizonyos tempóval, sebességgel és koncentrációval meg tudunk csinálni, azt egy ilyen hőfokon pörgő nagyon jó, magabiztos és agresszív csapat ellen egyszerűen nem lehet. Az elődöntőben a másik csoport győztesével, a cseh Brno csapata ellen játszottuk. Szintén egy kiélezett, nagyon magas iramú, helyzet itt, helyzet ott típusú összecsapás kerekedett ki belőle. Ha igazságos akarok lenni, akkor azt mondhatom, hogy nem nekünk állt a zászló. A szerencse egyrészről mellettünk volt (talán visszaadott valamit az előző meccsből) másrészről a védelmünk (természetesen a támadók védekező munkáját is beleértve) az ihletett formában védő Gelóval állta a sarat. Így 18 percnyi izgalmak után következhetett a büntető rúgás… Bár Esztergomban büntetők árán lettünk torna győztesek, de aki figyelemmel kíséri a beszámolókat, az tudhatja, hogy nem ez a kedvencünk. A kapumérethez és a gyerekmeccshez képest a megszokott 3 lövéstől eltérően 5 lövés döntött. Első nekifutónk Dékei Márk magabiztosan lő, 1-0. Majd Geló véd. Geló sajnos ront, pedig jó volt az irány. Marad az 1-0, ráadásul Gellért megint véd. Markos Máté nagyon magabiztosan lő, 2-0. Ezután Geló tehetetlen, 2-1. Biró Márk következett, 3-1. Aztán 3-2, jó lövés volt az ellenféltől. Ha Borisz belövi, nyerünk. Szinte ugyanoda lőtte ahova Geló, és a kapusuk ugyanúgy véd. Ez viszont már szerencsére nem számított, mert a kapufa kisegített minket az ellenfél utolsó lövésénél, így mi vagyunk a döntőben. Ott találkoztunk újra (ahogy az várható volt) a csoport ellenfelünkkel, a hazaiakkal. A meccs eleje hasonló módon alakult, az első 6-7 percben mindkét csapat közel volt a gólhoz, de senki se célzott pontosan. Majd miután belőtték az első góljukat, az sajnos nagyon megzavarta a fejeket. 2-3 perc alatt ott eldőlt a meccs, pedig több lehetett volna benne, nagyon dühítő gólokat kaptunk. Mivel a döntő 2 félidős volt, a pihenőben mondtam a srácoknak, hogy ha ők is tudtak 3 gólt lőni, mi is képesek vagyunk rá. Ahogy az várható volt, 3-0-s előny birtokában visszavettek a tempóból, és rengeteg rést, területet hagytak a pálya azon pontjain, ahol meg tudtuk fogni őket. Sok 2-1 elleni helyzet adódott, melyeket le is tudtunk játszani, sok helyzetünk is volt, de a gól a sok kapura lövés ellenére csak nem akart összejönni. Aztán hidegzuhanyként kaptunk még egyet, 0-4. A végére Barni még szerzett egy becsületgólt, 1-4re alakítva az eredményt. Összességében nem lehetünk csalódottak, bár a hibákat meg kell beszélnünk, mert azokból rengeteget tudunk majd profitálni. Nagyon sok ilyen iramú meccset kellene játszania a gyerekeknek, élmény és hasznosság szempontjából is nagyon érdemes. A díjátadón is nagyon bőkezűek voltak a rendezők, az érem és kupa mellett tortát is kaptunk. Valamint a versenybizottság Gelót választotta meg a torna kapusának, melynek fődíja a kesztyű serlegen kívül egy nagyon komoly minőségű Adidas kesztyű volt. Ez úton is köszönünk mindent a szervezőknek, akik már most jelezték, hogy U11 korosztályban jövőre is várnak minket. Szeretném még kiemelni, hogy a csapatbuszunkat a szülők busza kísérte, akik ismét remek hangulatot teremtettek a lelátón, és segítettek nekünk mindenben.

HAJRÁ VASAS KUBALA AKADÉMIA!!!!!!!!!!!!!!

2014.02.03. 00:00