VKLA Bajnoki győzelmekkel kezdtük az áprilist - edzői értékelések

összeállítás: Ivanics - Laudán, Ardai, Borgula (Nagy, 46.), Bárány - Balázs (Kovács K. 64.), Kalmár (Loboda, 60.), Sus, Kovács T. (Kovács K. II., 64.) - Kovács P. (Márta, 46.), Kalmár

gólszerzők: Kovács P. (31., 37., 44.), Kalmár (58.), Loboda (65.), Márta (82.)

sárga lap: Nagy (85.)

Nagy Gábor, vezetőedző:

- Az első perctől próbáltuk magunkhoz ragadni a kezdeményezést. Tetszett a csapat hozzáállása, jó volt az előre védekezésünk, nyomás alatt tartottuk a pécsieket és többször is sikerült a védelmük mögé kerülnünk. Egy jogos büntető és két kiváló mélységi indítás után Kovács Patrik révén három gólt szereztünk már az első félidőben. A szünet után is fölényben játszottunk, további helyzeteket alakítottunk ki és még háromszor eredményesek tudtunk lenni. Gratulálok a csapatnak a jó mentalitáshoz és a sokszor kombinatív játékhoz is!

MLSZ Országos U16 "B" csoport
5. forduló
Vasas Kubala Akadémia - UTE 3-3 (2-3)

2023. március 28., kedd 13:00

összeállítás: Esery - Balogh, Turi, Juhász, Boza - Tillch (Heil, 84.), Jován (Együd, 54.), Wébel (Ivády, 74.) - Barkóczi, Kovács, Ottucsák

gólszerzők: Kovács (5., 83.), Turi (14.)

sárga lap: Turi (74.), Balogh (90.)

László András, vezetőedző:

- Nagyon jól kezdtük az összecsapást, hiszen a 14. percben már 2-0 arányban vezettünk az UTE csapata ellen. Kétgólos előnyünk után is több szép akciót vezettünk az ellenfél kapujára, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, így nem tudtuk újabb góllal eldönteni a találkozót. A szünet előtt aztán egy öt perces rövidzárlat következett, a védekezésünkben előforduló egyéni hibáinkat pedig kegyetlenül kihasználta ellenfelünk, így hirtelen megfordították az eredményt. A félidő után ismét mezőnyfölényben játszottunk, de már csak egy gólt sikerült szereznünk, így döntetlennel zártuk a találkozót. A mérkőzés tanulsága az, hogy meg kell tanulnunk lezárni az összecsapást, illetve egy öt perces kihagyásnak és néhány egyéni fegyelmezetlenségnek milyen következményei lehetnek.

6. forduló
MOL Fehérvár FC - Vasas Kubala Akadémia 1-5 (1-1)

2023. április 1., szombat 11:00
8000 Székesfehérvár, Csíkvári út 10.

összeállítás: Esery - Balogh, Turi, Lászlóffy (Rab, 81.), Boza (Keller, 75.) - Tillich, Jován (Ivády, 75.), Wébel - Ottucsák, Kovács P. (Kranyik, 81.), Barkóczi (Heil, 75.)

gólszerzők: Barkóczi (14., 52.), Ottucsák (55., 65.), Turi (73.)

- Gratulálok, mert a remek csapatmunka mellett sok nagyon jó egyéni teljesítményt is láttam. Már az első félidőben is mezőnyfölényben játszottunk, többet volt nálunk a labda, de a második játékrészre még nagyobb lett a különbség. Labdabirtoklási fölényünk most hatékonysággal is párosult, így a második félidő közepéig el tudtuk dönteni a találkozó kimenetelét.

MLSZ Országos U14 Kiemelt csoport
19. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)

2023. április 1., szombat 10:00

összeállítás: Varga - Hegyes, Gajdos, Csaplár, Bene (Timáry-Szalay, 65.) - Balogh Á., Balogh K. (Sautner, 75.), Juhász - Szabó (Szendeff, 51.), Dudás (Zsuffa, 75.), Hirbik (Hamdi, 65.)

gólszerzők: Balogh K. (72.)

sárga lap: Gajdos (25.), Csaplár (45.)

Angyal Péter, vezetőedző:

- Jó formában, kellő önbizalommal vághattunk neki a Puskás Akadémia elleni szombati találkozónak. Az első félidőben leginkább a középső harmadban folyt a játék egy-két távoli lövéssel, kevés igazi helyzettel. A játékrész utolsó percében a Puskás Akadémia előtt adódott a legnagyobb helyzet, de kapusunk bravúrral hárított. A második félidőre motiváltabban érkeztünk ki, jobban akartuk a győzelmet, ez jelentette most ezt az egygólos különbséget. A mentalitással hetek óta elégedett vagyok, remélem ebből nem fogunk engedni a bajnokság végéig.

MLSZ Országos U13 Dél-Kelet
17. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Ferencvárosi TC 3-1

2023. március 29., szerda 14:00

összeállítás: Szabó, Kótay, Mucsi, Tóth, Boda, Vasiljevic, Horváth, Váci, Kertai (cserék: Ambrusz, Bársony, Németh, Papp, Jónás)

gólszerzők: Vasiljevic (8., 51., 66.)

Balázs Péter, vezetőedző:

- Az egész csapat nagyon várta a Ferencváros elleni mérkőzést, mindenki bizonyítani akart. Egy erős együttes ellen sikerült jó meccset játszani, minden játékos maximálisan betartotta, amit kértem, nagyszerűen kisegítették egymást, csapatként dolgoztak. Az első negyedben sikerült a vezetést megszerezni, ami megnyugtatta csapatunkat. A második és harmadik negyed kiegyensúlyozott volt, mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de az utolsó negyedben újra mi domináltunk, így egy szép támadás végén sikerült megszereznünk a harmadik találatunkat, amivel le is zártuk a mérkőzést. Több játékos is kiemelkedett a mezőnyből, gratulálok a fiúknak, jól játszottak, igazi csapatmunka volt!

19. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Budapest Honvéd-MFA 7-0

2023. április 2., vasárnap 10:00

összeállítás: Szabó, Kótay, Mucsi, Tóth, Boda, Andrej, Horváth, Váci, Kertai (cserék: Ambrusz, Szeles, Király, Gera, Lengyel, Jónás)

gólszerzők: Vasiljevic (4.), Horváth (23., 24., 35., 78.), Mucsi (63.), Boda (74.)

- Egy jó iramú mérkőzést játszottunk a Honvéd csapatával. Nagyon sok elem visszaköszönt az elmúlt hetekben tanultakból, kezdeményezően játszottunk, bátran léptünk be a játékba, hátulról építkeztünk és szép gólokat lőttünk. Azt kértem az összecsapás előtt, hogy bárhogy is alakul a meccs, élvezzék a játékot és mindig segítsenek a társuknak. Ezt most maximálisan megoldották. Mind a négy negyedben rá tudtuk erőltetni a játékunkat az ellenfélre, és annak ellenére, hogy több játékos is új poszton játszott, kompakt volt az egész csapat. Gratulálok a fiúknak, jól játszottak, igazi csapatmunka volt!

MLSZ Országos U12 Dél-Kelet
19. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Budapest Honvéd-MFA (4-0)

2023. április 2., vasárnap 12:00

összeállítás: Papp, Bergmann, Kolozsvári, Bacskó, Bodó, Hubert, Sabján, Koplányi, Gál (cserék: Csaplár, Labáth, Borda, Salamon, Menyhárt)

gólszerzők: Koplányi (22.), Hubert (34., 37.), Menyhárt (42.)

Röthy Martin, vezetőedző:

- A múlt heti mérkőzés után nagyon várták a srácok, hogy javítani tudjanak és megmutassák azt, ami nem jött ki belőlük a Békéscsaba ellen. Magas fokú koncentráció és kiváló mentalitás jellemzett minket a teljes találkozó során. Jól birtokoltuk a labdát, nem engedtünk ellenfelüknek, hogy kibontakozzon, letámadásainkban pedig megfelelő sebesség és keménység volt, így sok labdát tudtunk szerezni az ellenfél térfelén. A támadásaink veszélyesek voltak a pálya szélső területein, sok egy az egy elleni párharcot nyertünk, a védelem mögé kerülve ígéretes helyzeteket tudtunk teremteni. Aktívak voltunk a labdával és labda nélkül is, védekezésben stabil lábakon álltunk és szép megoldások jellemeztek minket egyénileg és csapatszinten is. Gratulálok a csapatnak, csak így tovább!

2023.04.04. 15:01