Vasas Kubala Akadémia – Nyíregyháza 2:2 (0:1)

Fáy utca, 2013.03.01. 11:30 óra

Összeállítás:

Kovács – Marcsek, Turi, Rőthy, Lesták – Ádám, Nagyházi, Berecz – Szedlár, Katona, Szénási.

Cserék:

Kollár – Katona helyett az 52’, Thoma – Szénási helyett a 67’, Simon – Szedlár helyett a 85’. Németh (kapus), Kis és Tóth.

Gól:

Berecz Zsombor 65’és 76’.

Tóth Csaba, vezetőedző:

Az első félidőben a nyíregyháziak nagy nyomást helyeztek ránk, és az eddig jól működő labdakihozatalunkkal ma problémánk volt. Érdekes módon most nem tudtuk megoldani a nagyobb létszámú letámadását az ellenfelünknek, melyből a védő és középső harmadunkban többször a vendégekhez került a labda. A gyorsan kapott gól még idegesebbé tette a kedélyeket és türelmetlenebbé váltunk 0-1. A szabolcsi alakulat nem irányította a játékot, de egyszerűen és gyorsan jutatta a mi térfelünkre a játékszert, így kevés labdát tudtunk szerezni az ellenfél térfelén. Az energiánk többségét a védő zónából történő támadás felépítésünk vette el. A sok hiba miatt a támadójátékunk gyenge volt. A félidőben rendeztük a problémánkat, de erre a Bozsik akadémisták visszaálltak. A második játékrészben egy egészen más játékot mutattak be a játékosok a publikumnak. Nagy tempóban és iramban közlekedtünk a pályán. Berecz Zsombor keresztlécen csattanó kapufája jelezte, hogy mi dominálunk és győzni akarunk. Röviddel később ismét Berecz Zsombi került lövőhelyzetbe és a távoli lövése a bal alsóba kötött ki 1-1. Teljesen átvettük a játék irányítását, és csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzünk újabb gólt. Ádám Martin remek kiugratást kapott és a kirepülő kapus a büntető területen belül elütötte. A 11-est Berecz Zsombi magabiztosan értékesítette 2-1. A felajzott és a becsületükért küzdő játékosok a mérkőzés végéig hajtottak, de sajnos a 90. percben két egyéni hiba miatt megbüntetett minket a pontrúgásaiból veszélyeztető Nyíregyháza 2-2. Dermedt és könnyes tekintetek cikáztak az érthetetlen eredményt látván a lefújást követően. Csak saját magunkat okolhatjuk, hogy egy félidőnyi játékot vettünk el magunktól. Csak tanulni fogunk ebből és remélem a hendikepről induló második félidei teljesítmény lesz az alapja a folytatásnak. Csak a második játékrészben mutatott 44 percnyi játékhoz és Berecz Zsombi kiemelkedő egyéni teljesítményéhez tudok gratulálni.

U 17

2013.03.01. Fáy utca, 13:30

Vasas Kubala Akadémia - Nyíregyháza 5:2 (1:1)

Jeszenszky - Tóth, Hesz, Baglyas, Busa - Simon, Gálfi, Dorogi - Rabatin, Zoltay, Forgács

Csere:

Busa h. Dinka 65. perc, Rabatin h. Weiland 65.perc, Hesz h. Orosz 70. perc, Simon h. Kubicza 70. perc, Gálfi h. Somogyvári 75. perc

Gólszerző:

Simon, Dorogi (2), Weiland, Zoltay

Domján Norbert, vezetőedző:

Sok hibával kezdtük a mérkőzést, kapkodó és ideges volt a játékunk az első 10 percben. Miután megnyugodtunk, átvettük a játék irányítását és labdabirtoklásban a vendégekre erőltettük az akaratunkat. Vezetést Simon Márk gyönyörű szabadrúgás góljával szereztünk a 40. percben. Sajnos egy védelmi megingásunkat kihasználta ellenfelünk és még a szünet előtt egyenlíteni tudott. A második játékrészre nagy koncentrációval és minden áron való győzni akarással léptünk pályára. Ellenfelünket nem hagytuk kibontakozni és szép támadásokat vezetve gólokat is tudtunk szerezni. Dorogi Renátó duplázott, valamint Weiland Maximilian és Zoltay Marcell is feliratkozott a gólszerzők közé. Megérdemelten szereztük meg a 3 pontot. Gratulálok az egész CSAPATNAK a mai 90 perchez!!

U18

Budaörs - Vasas Kubala Akadémia      0:6  (0:2)

Budaörs, műfüves pálya, 2013.03.02. 09.00 óra

Lékai- Fazekas, Tóth T., Tihanyi, Szemerédi - El-Sherif, Simon, Rudner - Thoma, Márton, Jákó.

Csere:

Fazekas helyett Faragó a 60. percben, Szemerédi helyett Szemes a 60. percben, Márton helyett  Fischer a szünetben.

Gól: Jákó (3), Fischer (2), Tihanyi

Isa Gábor, vezetőedző:

Nagyon sok technikai hibával játszottunk az első félidőben. Az elején egy szögletből megszereztük a vezetést, majd a félidő közepén egy nagyszerűen elvégzett szabadrúgásból kettőre növeltük az előnyünket. Az első félidőben ez volt az összes pozitívum. A második félidőt is hasonlóképpen folytattuk. Az ellenfelünknek a góljainkat megelőzően ziccerei voltak, ők kihagyták, mi berúgtuk. 2:2 helyett 4:0 lett az eredmény. Innentől kezdve már mutattunk be szép dolgokat, az addigra elfáradt, és lélekben feladó hazai csapattal szemben. Habár az ellenfél legalább még 3 ziccert kihagyott. Összességében egy nagyon gyenge teljesítménnyel sikerült nyerni, mert a minőség a mi térfelünkön volt.

U16

Budaörs – Vasas Kubala Akadémia   1-4 (1-2)

Budaörs, műfüves pálya - 2013.03.04.

Jeszenszky – Kerék A., Tóth Cs., Fazekas M., Tóth Zs. Á. – Csősz R., Major M., Garda G.  – Kovács D., Szabó R., Tímár G.

Cserék:

László B., Gabala Zs., Bujbáczi R., Vogel M., Rafael K., Nagy R., Tajti K.

Gól:

Tímár G., Kovács D., Tajti K., Nagy R.

Kiállítva:

Jeszenszky Á.

Késedi Gábor, vezetőedző:

Ez az a mérkőzés, amelyiket gyorsan el kell felejteni. Nagyon kevés olyan dolgot láttam, ami azt mutatná, hogy keményen dolgoztunk az elmúlt hónapokban. Egy mentségünk van, hogy az elmúlt hetekben tényleg embertelen sok a hiányzónk zömében betegség miatt és szinte folyamatosan 10-12 emberrel edzünk. A létszámunk csak a mérkőzés előtti nap nőtt meg. A játékunk a mérkőzés bizonyos szakaszaitól eltekintve teljesen kusza volt. Rengeteg egyéni technikai hiba, rossz megoldás, rossz döntés jellemezte a mérkőzést Vasas szempontból. Sajnos a kiállításba is a védőink vitték bele Ádámot, aki nem tehetett mást, minthogy szabálytalankodjon. 15 percen keresztül, így emberhátrányban kellett játszanunk, (ekkor az ellenfélből is volt egy kiállítás) valamint a többi kapusunk hiánya miatt Kovács Dávidnak kellett 30 percen keresztül védenie a kapunkat. Tegyük hozzá, remekül tette a dolgát! J A labda nélküli mozgások sem stimmeltek, a stíluselemek megvalósítása is akadozott, de legfőképp a dominanciát hiányoltam a játékunkból. Az edzőmeccseken sokkal összeszedettebben és érettebben fociztunk. Semmi gond srácok. Dolgozunk tovább, most már teljes létszámmal szép lassan. A győzelemhez gratulálunk!