MLSZ Kovács Patrik duplájával győzelem Üzbegisztán ellen

Magyarország: Kocsis - Szabó (Csorba D., 75.), Pál (Kiss, 80.), Csorba N. (Rács, 80.) - Zója-Katona (Kostevc, 63.), Somogyi, Németh (Fónai, 80.), Hős (Kovács K., 75.), Tóth (Bolgár, 63.) - Barkóczi (Mondovics, 63.), Kovács P. (Egri, 75.)
szövetségi edző: Jeremiás Gergő

Üzbegisztán: Mamatov - Sorakmedov, Uktamov, Ibodullojev, Ahmadov - Esmamatov (Botrikujajev, 70.), Zsokirov (Igmatov, 59.), Otakonov, Anvarov (Tojibojev, 59.), Olimov M. (Olimov F., 50.) - Tulaganov (Nazarov, 50.)
szövetségi edző: Jamoliddin Salihov

gólszerzők: Kovács (40., 62.), Hős (70.), Egri (87.), illetve (Olimov 77., 11-esből)

sárga lap: Igmatov (79.)

Ma délután megkezdte szereplését az U17-es korosztályos válogatott a hosszú évek óta hagyományosan megrendezésre kerülő Telki Kupán, amelyen idén Barkóczi Barnabás és Kovács Patrik képviselik a Vasas Kubala Akadémiát. A magyar csapat címvédőként vágott neki a tornának, hiszen tavaly nyáron a 2006-os korosztály válogatottja - veretlenül - aranyérmesként zárt, miután a döntőben Girsik Attila duplájával nyert 3-2-re a törökök ellen, előtte pedig az izlandiak elleni 4-2-es győzelem után 2-2-es döntetlent játszott a horvátokkal az első két összecsapáson.

Jeremiás Gergő szövetségi edző - aki egy júliusi, háromnapos összetartást követően vágott neki a tornának - kezdőként szavazott bizalmat a Kocsis - Szabó, Pál, Csorba N., Tóth - Zója-Katona, Somogyi, Németh, Hős - Barkóczi, Kovács P. összeállítású csapatnak, míg Csorba D., Kiss, Madarász, Kovács K., Egri, Fodor-Papp, Rácz, Bolgár, Kostevc, Fónai, Mondovics és Papp a cserepadon vágtak neki az Üzbegisztán elleni találkozónak.

Az első negyedórában a mieink birtokolták többet a labdát, elvégeztek két szögletet is, de veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítani, az üzbégek pedig csak egy sarokrúgásig jutottak. A 16. percben a tizenhatodik születésnapját ünneplő Kovács Patrik tört be nagy lendülettel a tizenhatoson belülre, de lövése után a labda kipattant az elé vetődő Ibodullojev lábáról.

Az első kaput eltaláló lövés a vendégeké volt: a 23. percben Esmamatov tört be a tizenhatoson belülre, egy csel után 15 méterről laposan lőtt, Kocsis azonban magabiztosan megfogta a labdát. A 28. percben megint Kovács Patrik került helyzetbe, harcosan labdát szerzett az üzbég tizenhatosnál, nagy lendülettel kapura tört, ám mielőtt lőhetett volna, Uktamov az ötös sarkánál becsúszva szerelt. Egy perccel később Tulaganov lépett ki a védőink mögé beemelt labdával, 13 méterről laposan lőtt, ám Kocsis lábbal védett.

A 37. percben - egy jobb oldali üzbég szöglet után - Kocsis előreütötte a labdát, amit Zsokirov kapásból, 14 méterről az üres kapu fölé emelt. Egy minutummal később szabadrúgáshoz jutottunk 20 méterre a kaputól, de Németh Hunor lövése elkerülte a bal felső sarkot. Ugyanebben a percben Tóth bal oldali beadása után Kovács 8 méterről a kapu mellé fejelte a labdát. A 40. percben megszereztük a vezetést: a magyar csapat legaktívabb játékosa, a Vasas FC II. fiatal tehetsége, Kovács Patrik 19 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát (1-0).

A második felvonás első tíz perce kiegyenlített játékot hozott, nem alakult ki veszélyes helyzet egyik oldalon sem. Az 56. percben azonban már újabb gólt szerezhettünk volna: egy jobb oldali beadás után Barkóczi előtt adódott lehetőség, de a kapu mellé csúsztatta a labdát. A 62. percben végre megduplázta előnyét a magyar csapat, ismét Kovács Patrik volt eredményes: szabadrúgást végezhettünk el 18 méterre az üzbég kaputól, klubunk játékosa állt a labda mögé, majd a sorfal fölött védhetetlenül csavarta a játékszert a hálóba (2-0). A 70. percben tovább nőtt a különbség, ezúttal Hős lőtt 23 méterről a bal sarokba (3-0).

A 77. percben ellenfelünk szépített: a magyar tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanság után tizenegyeshez jutottak az üzbégek, amit Olimov laposan a jobb sarokba lőtt (3-1). A 84. percben Mondovics gurított középre, Egri 13 méterre a kaputól igazított egyet a labdán, így leszerelték, mielőtt lőni tudott volna.

Egy perccel később Fónai csavart be élesen szögletet a bal oldalról, a labdába senki sem ért bele, amely kevéssel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 87. percben Mondovics gurított laposan középre az egyedül hagyott Egrinek, aki átvette a labdát, majd Mamatov mellett 12 méterről a hálóba helyezett (4-1).

A magyar együttes remekül kezdte szereplését a Telki Kupán és ekkora különbséggel is megérdemelten nyert. A csapat következő ellenfele csütörtökön Horvátország lesz.

A születésnapján duplázó tizenhat éves támadónk, Kovács Patrik a lefújás után így értékelt:

- Nagyon sokat jelent nekem pont a szülinapomon ez a két gól, reméljük, hogy meg tudjuk nyerni a tornát. Többször eltolódott az ellenfél, így sok helyünk volt támadni, a másik két mérkőzés valószínűleg nehezebb lesz. Nem tudjuk, hogy lesz-e rotáció a horvátok és az izlandiak ellen, de azt gondolom, nekem nagy lendületet adhat a jövőre ez a két gól.

2023.08.16. 09:07