U17

Pécs – Vasas Kubala Akadémia 1:1 (0:1)

Pécs, Kovács sporttelep, füves pálya, 2014.04.12. 13:00 óra

Összeállítás: Major B. – Kerék, Horváth L., Mogyorósi, Tóth-Zs. – Radics, Molnár, Miletics – Horváth P., Tímár, Kovács.

Csere: Nagy – Tímár helyett az 55. percben, Laczkó – Horváth P. helyett és Marton – Miletics helyett a 65. percben. Tajti és Oláh, Lőrincz (kapus).

Gól: Tímár Gergő a 14. percben.

Tóth Csaba, vezetőedző:

Jó szellemben kezdtük a mérkőzést. Magabiztosan és bátran építkeztünk a pálya középső részére berendezkedő Pécs ellen. Belépve a közép harmadba több esetben is egy érintővel játszottunk folyamatos területnyeréssel. A labdával többnyire mi foglalkoztunk többet. Egy Radics Zsolt oldalszabadrúgásból Kovács Dávid csúsztatott centikkel a kapu fölé. Később Radics Zsolt és Tímár Gergő összjátékból Horváth Patrik ment le az alapvonalra jobb oldalon és centerezése Tímár Geri elé jött, aki pár méterről a kapuba helyezett 0:1. A vezetést megszerezve tovább támadtunk és egy pontrúgásból Radics Zsolt szögletét követően voltunk újra veszélyesek, Horváth Patrik fejese ment a kapu mellé. A védekezésünk stabilitása is pozitív volt a hazaiak szinte helyzet nélkül játszották le az első félidőt. A második játékrészben a Mecsek aljiak sokkal agresszívabb labdaszerzést mutattak és tolták feljebb a védekezésüket. Ezért a labdabirtoklási mutatók változtak a mi kárunkra. Magunkra húztuk őket és a túlzottan mélyen történő védekezés sok esetben saját magunknak okozott kisebb nagyobb problémát. A pécsiek feltolták a védekezésüket, ebből a kényszerűségből fakadóan egészen hátulról kellett indítani a támadásépítést. Nehezebb feladat elé állítottak minket, de mi is magunkat a kevesebb minőségi mozgással és megoldással. A félidő felénél egy feleslegesen elkövetett szabálytalanság miatt a balról a tizenhatos és az oldalvonal között végeztek el egy pontrúgást. Sajnos a hosszúba csapódott a labda 1:1. A kapott gól nem zavart meg minket, továbbra is a győzelemért játszottunk. Ezután egykét esetben is a tizenhatosunk előtt volt a labda és nehezen tudtunk felszabadulni. Viszont, amikor labdaszerzésünkből egyből mélységet tudtunk passzolni pontosan és agresszívan játszottunk előre, akkor veszélyes kontrákkal kerültünk a kapujuk elé. A félidő közepén Horváth Patrik kapott remek labdát és a kapus mellett tolta el a labdát és egyértelmű akasztás történt a büntető terület határán, de a megdermedt pillanatban nem ítéltek szabálytalanságot. Így a jogos tizenegyes és a kiállítás gondolatát azonnal kénytelenek voltunk elfelejteni. A mérkőzés utolsó perceiben mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de az eredmény a gyenge helyzetkihasználás miatt már nem változott. A helyzetek és a játék képe alapján igazságosnak mondható a döntetlen és az egy pont megszerzése megérdemelt volt. Az első félidőben mi játszottunk jobban, de a másodikban is megvoltak a helyzeteink gólt szerezni, de sajnos nem tudtunk. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak az egy ponthoz a jó fizikumú ellenfél ellen.

U21

PMFC - Vasas Kubala Akadémia2:2(0:1)

Pécs, stadion füves centerpálya - 2014.04.12

60 néző

Összeállítás: Németh M. – Tóth T.,Marcsek Á., Kis B., Madarász Á. –Tóth Cs., Nagyházi D.  – Dorogi R. –Szedlár Z., Szilágyi M., Spiegelhalter M.

Csere:Győr A., Simon K., Orosz Á., Vogel M., Somogyi L., Dinka B.

Vezetőedző:Késedi Gábor

G: Dorogi R., Szilágyi M.

Késedi Gábor, vezetőedző:

Meglehetősen felforgatott kerettel érkeztünk meg a pécsi stadionba. Sok hiányzónk volt ezen a mérkőzésen ilyen olyan oknál fogva, ezért több U18-as korú játékost is csatasorba kellett állítani. A pécsi vezetők kiváló körülményeket biztosítottak a számunkra, ugyanis a stadionban játszhatott a két csapat. Magabiztosan és lehengerlően kezdett a csapat. Folyamatosan birtokolni tudtuk a labdát, szépen, kombinatívan, nagyon higgadtan és okosan játszott csapat. Dominálni tudtunk folyamatosan. Rendezett és határozott volt a védekezésünk, sok labdát szereztünk és pontosan haladtunk ezekből előre. Több átlag feletti egyéni teljesítmény is akadt és ezt jó volt látni. A gólunk, amivel sikerült megszereznünk a vezetést, nagyon szépre sikerült. Spiegelhalter-Tóth Tomi kombináció után a jobb oldalról, Totya lábáról érkezett egy parádés beadás középre, amit Dorogi Reni gyönyörű mozdulattal vágott kapásból a léc alá. A gól után ellenfelünk magasabbra tolta a védekezését és rohamozni kezdett az egyenlítésért. Nagyon sok pontrúgás és egy ziccer teremtődött a kapunk előtt, de a védekezésünk remekül működött. Szép kombinációkkal léptünk ki a szorításból. A hazai csapat próbálta meglovagolni a fizikai fölényét. A pálya minden pontján kereste a párharcokat és nagyon agresszívan próbált nyomást helyezni ránk. A második félidőben tovább folytattuk a minőségi teljesítményt. Ellenfelünk hiába vált még offenzívabbá, sikerült hatástalanítani a támadásokat, sőt egy újabb góllal tovább növeltük az előnyünket. Ezúttal Madarász Ádám kiváló beívelését váltotta gólra Szilágyi Máté. A hazai csapat ezek után mindent egy lapra feltéve nekünk esett. Nagyon nehezen tudtunk kibontakozni. Rengeteg pontrúgás és párharc őrölte az erőnket. A játéképítésünk pontatlanná vált, keveset tudtuk birtokolni a labdát és szemmel láthatóan minden koncentrációnkat a védekezésre kellett fordítanunk az utolsó 20 percre. Egy nagyon gyors és pontos kontratámadásból egy nagy ziccert így is kihagytunk még, de helyzete az ellenfelünknek is akadt. Az utolsó negyedórában a sorsunkat két-három nagy egyéni hiba pecsételte meg. Ellenfelünk kétszer is sikeresen lebontotta a védekezésünket a mi jobb oldalunkon. Az első akciónál Németh Márk még bravúrral mentett, de a kipattanót a pécsi csatár kíméletlenül bevágta. A vége előtt pár perccel aztán egy átlövés egy védőnk lábán megpattanva sajnos utat talált a hálónkba. A játék összképe alapján jogos a döntetlen, de persze mikor ilyen közel van egy győzelem, nehéz megemészteni a pontvesztést. A tanulsága ennek a mérkőzésnek az, hogy két gólos vezetés esetén is meg kell próbálni kezdeményezőnek maradni, még akkor is, hogyha az ellenfelünk komoly nyomást helyez ránk. Kb.60 percig szemre is tetszetősen és szervezetten játszott a csapat és ez nagyon jó dolog. Hinnünk kell a képességeinkben, a nehéz helyzetekben is. Gratulálunk fiúk! Csak így tovább!