VKLA Remek bajnoki győzelmekkel folytattuk a tavaszt - edzői beszámolók

Vasas Kubala Akadémia - Illés Akadémia-Haladás 0-0 (0-0)

Fáy utcai Sportcentrum
1139 Budapest, Fáy utca 58.

összeállítás: Bánfalvi - Gurics, Nemes, Enyedi, Kovács D. (Kovács K. II., 61.) - Wend, Szunyog, Urbantsok (Szabó L., 89.), Őri (Vecsey, 80.) - Szendeff (Pállai, 80.), Szabó B. (Pócs, 61.)

Schindler Szabolcs, vezetőedző:

- Az őszi szezon állandósága, ami a játékoskeretet illeti tavaszra teljesen megváltozott, hiszen a legtöbb mérkőzésen új összetételű kezdővel léptünk eddig pályára. Nehéz összecsapásra készültünk, ami a találkozó elején gyorsan be is igazolódott, hiszen a vendégek többet birtokolták a labdát, mi viszont nagyon passzívan kezdtünk. Negyedóra után felállási formát váltottunk, ami azonnal változás hozott: kiegyenlített lett a játék, többet tartózkodtunk az ellenfél térfelén. A mérkőzés nagy része mezőnyben zajlott rengeteg párharccal, de gólt egyik csapat sem tudott szerezni, így igazságos a döntetlen.

MLSZ Országos U17 "B" csoport
8. forduló
DVTK - Vasas Kubala Akadémia 0-2 (0-1)

2023. április 5., szerda 12:00
3525 Miskolc, Andrássy Gyula u. 61.

összeállítás: Ivanics L. - Laudán (Nagy, 80.), Ardai, Borgula, Bárány - Balázs, Girsik (Sus, 73.), Kalmár, Kovács T. (Márta, 64.) - Kovács P. (Kovács K., 80.), Barkóczi (Kovács K. II., 73.)

gólszerzők: Kovács P. (44.), Barkóczi (61.)

sárga lap: Laudán (49.), Bárány (51.), Girsik (61.)

Nagy Gábor, vezetőedző:

- Jól kezdtünk az összecsapást, tetszett a hozzáállás. Próbáltunk sokat kezdeményezni, nyomás alá helyezni a Diósgyőrt. Több alkalommal tetszetős, kombinatív játékkal eljutottunk a hazaiak tizenhatosáig, a kapu előtt azonban az utolsó passzok, a befejezések nem sikerültek. Történt mindez egészen a 44. percig, amikor Laudán Csongi beadását Kovács Patrik fejelte a kapuba. A szünet után a hazaiak kerültek fölénybe, ekkor tíz percig a mi térfelünkön folyt a játék. A 60. percben - egy a félpályán megszerzett labda után - Kovács - Barkóczi gyors kontrája és kombinációja után Barni megszerezte második gólunkat. Az első félidei és az utolsó húsz percben mutatott játékunk alapján rászolgáltunk a győzelemre. Lüktető, jó iramú mérkőzést sikerült megnyernünk, gratulálok a csapatnak!

MLSZ Országos U16 "B" csoport
7. forduló
Vasas Kubala Akadémia - Újpest FC 3-2 (1-0)

2023. április 7., péntek 10:00

összeállítás: Esery - Keller (Andresz, 68.), Turi, Juhász, Boza - Tillich, Jován, Wébel (Kranyik, 94.) - Heil (Horváth, 88.), Barkóczi, Ottucsák

gólszerzők: Heil (30.), Barkóczi (49.), Ottucsák (62.)

sárga lap: Boza (44.), Jován (51.), Turi (63.), Tillich (89.)

László András, vezetőedző:

- Ezt a mérkőzést az első félidőben kellett volna eldöntenünk, hiszen teljesen uraltuk a meccset, mezőnyfölényben játszottunk, ráadásul négy-öt ziccert is kidolgoztunk, melyekből sajnos csak egyet tudtunk értékesíteni. A második félidőt is jól kezdtük, hamar kétgólosra növeltük az előnyünket. Ellenfelünk azonban - kihasználva két védekezési hibánkat - négy perc leforgása alatt egyenlíteni tudott. Szerencsénkre szinte azonnal, egy gyors támadásunk után újabb találatot szereztünk, ami lélektanilag nagyon fontos volt. Természetesen az újpesti csapat mindent megtett az egyenlítés érdekében, kapufáig is eljutottak, illetve egy közvetett szabadrúgás után is nagy sanszuk volt az egyenlítésre, de ezeket nem tudták ők sem gólra váltani. Nekünk is voltak lehetőségeink a mérkőzés lezárására, de vagy az ellenfél kapusa tudott hárítani, vagy az ígéretes lehetőségeket játszottuk le rosszul. Így aztán az utolsó pillanatig izgalmas, jó iramú mérkőzést játszottunk az Újpest FC csapata ellen. Gratulálok mindkét együttesnek, de nekünk meg kell tanulni lezárni egy meccset addig, amíg van rá lehetőségünk.

MLSZ Országos U15 Kiemelt csoport
12. forduló
Vasas Kubala Akadémia - PMFC 2-0 (1-0)
2023. április 8., szombat 12:00

összeállítás: Ménesi - Mónus (Kismartoni, 70.), Ilosvay, Borgula (Erdei, 68.), Törő - Szulimán, Rab, Tögl - Németh (Alszegi, 68.), Molnár, Gruber (Szlovák, 50.)

gólszerzők: Németh (14., 30.)

Tóth Csaba, szakmai vezető:

- A mérkőzésen - támadásban és védekezésben - egyaránt a mi akaratunk érvényesült, a játékosok hozzáállása eldöntötte a meccset. Végig nagyobb fölényben játszottunk a jó játékosokat felvonultató ellenféllel szemben, akik tetszetős futballt mutattak. A két szerzett gólon kívül még 4-5 nagy, kapussal szembeni helyzetet és egy 11-est is rontottunk, azonban a számtalan helyzetkialakítás dicsérendő és a mutatott játékunk is visszaadta azt, amit az Akadémia képvisel és amit az edzések során is gyakorlunk. A csapatnak és a stábnak gratulálok, a győzelmet Gabi bának ajánljuk, hogy már kedden a csapattal dolgozhasson.

MLSZ Országos U14 Kiemelt csoport
20. forduló
Budapest Honvéd-MFA - Vasas Kubala Akadémia 0-1 (0-1)

2023. április 8., szombat 10:00
Magyar Futball Akadémia
1194 Budapest, Temesvár utca 25/A

összeállítás: Ihász - Hegyes, Gajdos, Csaplár, Bene (Hamdi, 55.) - Balogh Á., Juhász, Balogh K. (Sautner, 71.) - Szabó (Timáry-Szalay, 71.), Dudás (Zsuffa, 71.), Hirbik (Papp, 76.)

gólszerző: Dudás (40.)

sárga lap: Balogh Á. (80.)

Angyal Péter, vezetőedző:

- Mindkét félidő kiegyenlített játékot hozott. Az első részben veszélyesebb támadásokat vezettünk ellenfelünknél, ezért megérdemelt volt a szünet előtti vezetés. A második félidőt jobban kezdte a Honvéd, de védekezésben jól kisegítettük egymást, ezért igazán veszélyes helyzet kevés alakult ki. Az utolsó 10 percre elfáradtunk, ekkor már sorra jöttek a Honvéd nagyobb helyzetei, de akaraterővel és kitartással sikerült kapott gól nélkül zárni a mérkőzést. Átmenetekben gyorsak voltunk és végig fegyelmezetten játszottunk, ennek köszönhető a mostani Vasas-győzelem.

MLSZ Országos U13 Dél-Kelet
20. forduló
MTK Budapest - Vasas Kubala Akadémia 0-2

2023. április 7., péntek 13:00
1087 Budapest, Salgótarjáni u. 12-14.

összeállítás: Szabó, Bársony, Kertai, Jónás, Boda, Mucsi, Király, Horváth, Andrej (cserék: Németh, Világi, Váci, Gera, Bakó)

gólszerzők: Kertai (18.), Vasiljevic (73.)

sárga lap: Mucsi (40.)

Balázs Péter, vezetőedző:

- Két nagyon erős és motivált csapat találkozott, ahol minden adott volt egy jó mérkőzéshez, s talán a szezon eddigi legjobb meccsét játszottuk. Bátran futballoztunk, magasan próbáltunk nyomást gyakorolni az ellenfelünkre, sok szögletet harcoltunk ki, egy szép beadás után a rövidről pedig Kertai a hosszúba csúsztatta a labdát, ezzel megszerezve a vezetést. Több játékos is új poszton lépett pályára, de ez sem zavarta meg a csapat játékát. Az utolsó negyedben mindkét együttes mindent egy lapra tett fel és nyílt játék alakult ki, mindkét kapu előtt rengeteg helyzettel. Egy ilyen támadás végén sikerült második gólunkat is megrúgni, majd lezárni a kiélezett meccset. Mindenki extrát nyújtott, gratulálok a fiúknak, igazi csapatmunka volt!

U9-es felkészülési mérkőzés
Vasas Kubala Akadémia - Jászfényszaru VSE
2023. április 4., kedd 16:00

összeállítás: Boros, Cseri, Gloviczky, Godó, Hornok, Kucera, Kukoly, Laczkó, Lázár, Madaras, Poór, Szabó, Turai, Végh, Virág

Szabó Csaba, vezetőedző:

- Egyszerre két pályán tudtunk játszani egy nagyon szimpatikus és kulturáltan játszó ellenféllel szemben. Jutott mindenkinek bőven játékperc, illetve a hosszabb kihagyás után visszatérők is többet tudtak játszani annak érdekében, hogy kicsit visszarázódjanak. Sok jó teljesítmény volt, de különösen tetszett az ellenfél kapuja előtt a srácok önzetlen játéka!

Női NB II. Keleti csoport
15. forduló
FC Hatvan - Vasas Kubala Akadémia 3-3 (1-3)

2023. április 8., szombat 16:00
3000 Hatvan, Népkert utca 2.

összeállítás: Bánovics - Hegedűs, Buncsák, Zádori (Lehóczki, 46.) - Fehér, Hámori (Jakab B., 61.), Kardos (Gábor, 61.), Balogh (Biros, 73.), Kovács - Turcsányi, Oláh

gólszerzők: Turcsányi (15., 18.), Oláh (34.)

sárga lap: Kovács (6.)

Hámori Ferenc, vezetőedző:

- Az első félidőben jól játszottunk, különösen a félidő második felében, ekkor lezárhattuk volna a mérkőzést, megvoltak rá a lehetőségeink, de nem tettük és ez sajnos két pontunkba került.

2023.04.11. 16:00