Vasas Kubala Akadémia Fáy – Dinamo Star SE   1:1  (1:0)

Vasas sporttelep, műfüves pálya, bajnoki mérkőzés 2013.05.23. 17:30

Pályaméret: 60x40 méter, játékidő: 2x30 perc

Összeállítás: Kiss – Sipos, Szántó – Markos, Bereczky, Biben – Biró, Pócsa

Csere: Obsuszt, Süveges, Mészáros, Nagy, Szogolovszkij

Hiányzó: Várady, Ambrus, Gonda, Molnár, Nguyen, Gajzágó, Szilágyi

Gól: Biró Márk

Ambruska Péter, vezetőedző:

Nagyon nagy becsvággyal és ezer fokon égve lépett pályára a csapatom a liga első helyezett ellen a kerületi rangadón. A kezdeti megilletődöttség után, mely 2-3 percig tartott, szinte az első szép támadásunkból körülbelül a 4. percben Márkó lévén gólt tudtunk szerezni. Ez tovább lelkesítette a csapatomat. Egy nagyon jó játékosokból álló, fizikailag is erős, párharcokat folyamatosan kereső csapat ellen kellett felvenni úgy a ,,harcot” hogy a mi stílusunk a legkevésbé sérüljön. Azt gondolom ezt körülbelül 70%-ban meg is tudtuk valósítani. A játék képe alapján az első félidő a lőtt gólunk ellenére abszolút egál volt, helyzet itt, helyzet ott. Bár nekik is voltak nagy lehetőségeik, de kiemelném mégis, hogy 1-0nál ketten vitték a játékosaim a kapusra a labdát, mégsem sikerült góllal befejeznünk az akciót. A félidőben a hibákon kívül igyekeztem csak pozitív és biztató dolgokat mondani a srácoknak, mert éreztem, hogy nagy lelki pumpa kell a második félidő megvívásához. A játékban a második játékrészben is csináltunk tetszetős és szép támadásokat, de olyan jelentős helyzetünk már nem volt, mint az első félidőben, inkább labdabirtoklás folyt a középpályán. A félidő felénél sajnos bekövetkezett az, ami a Budatétény ellen is, 1-0ra nem lőttük be a második gólunkat, az ellenfél pedig kiegyenlített, teszem hozzá abszolút megérdemelten. Onnantól ellenfelünk nagyon fellelkesedett, az utolsó 10 perc nagy, ránk nehezedő nyomásának kibírásához a szülőktől jövő „Hajrá Vasas, Hajrá Vasas” rigmusok is kellettek. Mivel ellenfelünk hatalmas presztízst csinált a mérkőzésből, minden szempontból az idei egyik legnehezebb meccsünk volt ez. Ki kell emelnem éppen ezért a csapatom akaraterejét, elszántságát, valamint azt, hogy nagyon nagy nyomás alatt is tudtunk szemre tetszetős támadásokat vezetni, sok passzal és kreatívan játszani. 1-1-nél volt még Zsombinak egy nagy helyzete, melyet szorongatott helyzetben lőtt rá a kapura, de a kapus hárítani tudott. Így maradt az 1-1, ami az őszi 2-5 után azt gondolom nem kis előrelépés, és nagyon büszke vagyok a játékosaimra, valamint a szülőkre, akik megint nagyon jó hangulatot teremtettek a nehezebb percekben. HAJRÁ VASAS, HAJRÁ FIÚK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U10

Vasas Kubala Akadémia Fáy – Hegyvidék UFC   3:1  (2:1)

Sportmax 1, műfüves pálya, bajnoki mérkőzés 2013.05.25. 14:00

Csere: Obsuszt, Nguyen, Gajzágó, Szilágyi

Hiányzó: Várady, Ambrus, Gonda, Molnár, Süveges, Nagy, Szogolovszkij, Mészáros

Gól: Bereczky Borisz, Sipos Olivér, Pócsa Csaba

Jól kezdtük a mérkőzést, stabilan és kiegyensúlyozottan játszottuk a stílusunkat. Nagyon nagy fizikai fölénnyel rendelkező csapattal kellett megmérkőznünk, 3-4 akkora játékos volt az ellenfél csapatában, hogy nálam a legmagasabb játékos is eltörpült közöttük. Ezzel szemben azt kihasználva, hogy mi gyorsak és fordulékonyak vagyunk, igyekeztünk őket kipasszolni, egyéni cselezéssel megtréfálni. Ennek ellenére igazi gólhelyzetet nem tudtunk kialakítani, viszont szögleteket és bedobásokat annál többször. A negyedik vagy ötödik szögletünknél Borisz keményen belőtt labdájába a kapus csak beleérni tudott, így szögletből szereztük első gólunkat. A Hegyvidék csapata nem hagyta annyiban a dolgot, hamar megrázták magunkat, és egy védelmi labdavesztésünket kihasználva egyenlíteni tudtak. Folyt tovább a mérkőzés, és sajnos egyre több párharcos helyzet alakult ki, amiket nem sikerült elkerülnünk, sokszor kerültünk földre, melyért cserébe sok szabadrúgást is kaptunk. Az egyiket sikerült is Olivérnek körülbelül 15-20 méterről a kapu jobb oldalába varázsolni, így a félidőt egy gólos előnnyel zártuk. A második játékrészre úgy engedtem vissza a fiúkat, hogy el kellene kerülni a párharcokat, minél hamarabb földre letenni a labdát (mert sajnos nagyon sokat volt levegőben) és sokat mozogni, akkor hamar tudunk újabb gólt szerezni. Az előző meccs tudatában erre nagyon szükségünk is volt, az egy gólos előny nem életbiztosítás. A jó játéknak és passzainknak köszönhetően adódtak is lehetőségek, Márkó a jobb oldalon kicselezett 2-3 embert, majd a középre adott labdájából Csabi nem hibázott, 3-1. Ez után sajnos kicsit megint kapkodóvá és harcolóvá vált a mérkőzés, a meccsnek ez a szakasza nem a szép játékról szólt sajnos. A meccs vége felé Atisnak volt két gyönyörű lövése, mely gólt érdemelt volna, de a közbecsúszó védő mind kétszer menteni tudott. Gratulálok a csapatomnak a helyenként mutatott szemre tetszetős játékhoz, és a győzelem megszerzéséhez. A szülők remek hozzáállása, hangos szurkolása pedig szerencsére szokássá vált, és a meccs végi közös ünneplés sem maradhatott el. HAJRÁ VASAS, HAJRÁ FIÚK!!!!!!

2013.05.28. 00:00