Nem járulok hozzá Hozzájárulok

MLSZ U17-es Eb: Girsik Attilával és Molnár Csabával a keretben búcsúztunk a tornától

Magyarország-Írország 4-2 (3-1)
U17-es Európa-bajnokság, csoportkör
3. forduló
A-csoport
Pancho Aréna
2577 néző

Magyarország: Yaakobishvili - Girsik, Umathum, Kaczvinszki, Hornyák Csaba (Burghart, 77.) - Varga, Fenyő, Kern, Németh (Vidnyánszky, 77.) - Simon, Molnár (Somfalvi, 77.)
szövetségi edző: Belvon Attila

Írország: Healy - Grante, Babb, O'Sullivan - Kehir, Akachukwu, Turley, Negry-McGrath, Orazi (Murray, 88.) - Melia (Okosun, 67.), Razi (Moore, 75.)
szövetségi edző: Colin O'Brien

gólszerzők: Kehir (5., 61.), Melia (24., 31.), ill. Grante (10. - öngól), Kern (71.)

sárga lap: Girsik (11.), Simon (17.), Kern (23.), Szabó (52.)

Az U17-es korosztályos válogatott három nappal a Lengyelország elleni találkozót követően ismét pályára lépett a felcsúti Pancho Arénában. A hazai rendezésű Európa-bajnokság utolsó csoportmérkőzésén az ellenfél ezúttal az egyaránt három pontos Írország volt. A tét nem kisebb volt, mint a torna kieséses szakaszába, azaz a negyeddöntőbe jutás, amihez a jobb gólkülönbségünk miatt egy döntetlen is elegendő lett volna. A két csapat jól ismeri egymást, hiszen idén februárban már megmérkőzött egymással felkészülési találkozón: akkor az írek az első mérkőzést 1-0-ra megnyerték, míg a második felvonás gól nélküli döntetlennel ért véget Spanyolországban.

Belvon Attila szövetségi edző az összecsapást megelőzően elmondta: hiba lenne döntetlenre játszani, céljuk a győzelem. Azokat a hibákat, melyeket egyénileg és csapatszinten elkövettek Lengyelország ellen, ki kell javítaniuk, ennek érdekében pedig a szakmai stáb tagjai minden segítséget megadtak és elmondták a játékosoknak, mire kell figyelniük Írország ellen.

A legutóbbi, Lengyelország elleni kezdőhöz képest három helyen is változott a magyar válogatott összeállítása: bekerült a walesiek ellen két gólpasszt jegyző, valamint a lengyelek ellen gólt szerző akadémistánk, Molnár Csaba. Rajta kívül Kubicsek helyén Hornyák játszott, Bagi helyén Varga szerepelt, míg az elmúlt két csoportmeccshez hasonlóan fiatal labdarúgónk, Girsik Attila játékára ezúttal is kezdőként számított Belvon Attila.

Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, Kehir révén már a negyedik percben megszerezte a vezetést Írország, miután egy szöglet után nem tudtunk felszabadítani. A válaszra nem kellett sokáig várni, Molnár bal oldalról elvégzett szabadrúgása után Grante ért bele fejjel, így a labda a saját kapujának jobb oldalában kötött ki. A gól után kiegyenlítetté vált a játék képe, majd a 24. percben Orazi beívelése után Melia fejjel vette be Yaakobishvili kapuját (2-1). Tíz perccel később ismét egy védelmi hibát kihasználva került előnybe a vendég csapat, Orazi beadását értékesítette Melia, így a szünetre 3-1-es ír vezetéssel mentünk.

A szünetben Belvon Attila változtatott: Fenyő helyett Szabó érkezett. A fordulás után az írek továbbra is veszélyesebben játszottak és a 61. percben újabb gólt szereztek: egy labdaszerzés után Kehir 17 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (4-1). Tíz perccel később Németh szöglete után Kern fejesgóljával faragtunk a hátrányunkból. Az utolsó negyedórában némileg veszélyesebben futballoztunk, becsülettel próbálkoztunk és helyzeteink is voltak, azonban újabb találatot nem sikerült szereznünk, így az írek megnyerték a mérkőzést és továbbjutottak a negyeddöntőbe, míg a magyar csapat - egy győzelemmel és két vereséggel - csoportharmadikként zárta a hazai rendezésű Európa-bajnokság küzdelmeit.

A csoport másik meccsén Wales 3-0-ra legyőzte a már korábban továbbjutott Lengyelországot.

Belvon Attila szövetségi edző értékelése a lefújás után:

- Talán a hit hiányzott ma a csapatomból. A mérkőzés elején még bíztunk abban, hogy elérjük a célunkat, de úgy éreztem, hogy a második kapott gól után elvesztettük az önbizalmunkat. Sok idő volt még hátra, voltak megvillanásaink és lehetőségeink, de nem tudtunk élni ezekkel. Nagyon sajnálom, hogy ennyi gólt kaptunk. A csapat hosszú ideig nullára tudott hozni mérkőzéseket a felkészülés során, most érthetetlenül sok hibát követett el a védekezésben, és ez a kapott gólok számában is tükröződik. Ezúttal nem volt olyan vezéregyéniség a pályán, aki a nehéz helyzetben ki tudta volna húzni a csapatot a gödörből. Úgy érzem, a hibázástól való félelem túl erős volt a játékosaimban. Míg a többi csapat a selejtezők alatt megszokta a komoly tétet, mi az Európa-bajnokságon találkoztunk először a tét okozta nyomással, és ezt nem tudtuk megfelelően kezelni. Most természetesen mindenki maga alatt van, és kudarcként éli meg ezt a kiesést, de hiszek abban, hogy a keret sok játékosa előtt szép jövő áll. Sok sikert kívánok nekik ahhoz, hogy elérjék a céljaikat.

2023.05.24. 12:39